Sunday, 2019-05-26, 10:21 AM
Main My profileRegistration Log outLogin
Logged in as Guest · Group "Guests"Welcome, Guest · RSS
MENYT KRYESORE
Sadri Gashi
KUJTIME
SHPËRNDAJE
Shpërndaje
VIZITORET

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
 
Main » 2011 » March » 7 » .
3:38 AM
.
    Misioni i mësuesit, ishte obligim moral, kombëtar e atdhetar që Sadri Gashi  e vazhdoi  deri diten e fundit te jetes se ti me 19.03.1999 ndersa ne mengjes më 20.03.1999 rreth orës 8.00 forcat ushtarake Serbe e arrestuan se bashku me shtatë banoret e lagjes dy:  Nebih Vojvoda ,Lavdim Vojvoda, Ramiz Geci, Januz Kalleci, Gjavit Kalleci, Musli Shala, Sabit Veliu dhe me pas te gjith i egzekutuan ne luginen te pishat afer kazermes "Adem Jashari" ne Skenderaj dhe kufomat e tyre i transferuan ne Mitrovicë. Views: 791 | Added by: sadri-gashi | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Drenasi © 2019