Sunday, 2019-05-26, 10:35 AM
Main My profileRegistration Log outLogin
Logged in as Guest · Group "Guests"Welcome, Guest · RSS
MENYT KRYESORE
Sadri Gashi
KUJTIME
SHPËRNDAJE
Shpërndaje
VIZITORET

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
 Mirë se vini
    Sadri Gashi u lind më 17.10.1954  në Tërstenik, Komuna e Drenasit. Mësimet e para i mori në vendlindje kurse shkollen  e mesme e përfundoi në Skenderaj,ndersa ne Gjakovë studjoj Fakultetin Filozofik përkatsisht departamentin e Historis.

 

Views: 948 | Added by: sadri-gashi | Date: 2011-03-07 | Comments (0)

    Sadri  Gashi ka qën   arsimtarë  në shumë fshatra të Drenicës si ne: Tërstenik, Dobrashefc, Qikatovë, Shtuticë.. Punoj si arsimtarë ne shkollen e Tërstenik-ut deri ne ditën e fundit te jetes se ti. Veprimtaria e ti u qmua lart nga gjeneratat e tera. Ai dha kontribut shumë te madh ne arsim rreth 25 vjet.


.
Views: 793 | Added by: sadri-gashi | Date: 2011-03-07 | Comments (0)

    Misioni i mësuesit, ishte obligim moral, kombëtar e atdhetar që Sadri Gashi  e vazhdoi  deri diten e fundit te jetes se ti me 19.03.1999 ndersa ne mengjes më 20.03.1999 rreth orës 8.00 forcat ushtarake Serbe e arrestuan se bashku me shtatë banoret e lagjes dy:  Nebih Vojvoda ,Lavdim Vojvoda, Ramiz Geci, Januz Kalleci, Gjavit Kalleci, Musli Shala, Sabit Veliu dhe me pas te gjith i egzekutuan ne luginen te pishat afer kazermes "Adem Jashari" ne Skenderaj dhe kufomat e tyre i transferuan ne Mitrovicë. 
Views: 791 | Added by: sadri-gashi | Date: 2011-03-07 | Comments (0)


    Ne Kosovë gjate luftes mars - qershor 1999 Serbia, ka vrare mbi 12.000 njerez te pafajshem, ka djegur dhe shkaterruar mbi 120.000 shtepi, ka debuar rreth 1 milion njerez, ka dhunuar dhjetera mijera femra dhe ka rrembyer mbi 3.000 persona, prej te cileve shumica ende te pagjetur . 
Views: 723 | Added by: sadri-gashi | Date: 2011-03-07 | Comments (0)

    »              
                    
 
                       ... Read more »
Views: 1306 | Added by: sadri-gashi | Date: 2011-02-18

Drenasi © 2019